Robert Lewandowski zostanie w Bayernie? Lothar Matthaeus: Kto po tych mistrzostwach złożyłby za niego ofertę? Real w żadnym wypadku

Robert Lewandowski dla mnie był najlepszym napastnikiem świata. Teraz musi to jeszcze raz pokazać. Powinien schować transferowe plany do szuflady. Czas by odpłacił klubowi i kibicom za zaufanie - pisze Lothar Matthaeus w felietonie dla Sky.de.

Adam Nawałka - Proces nauki, czyli śledzenie kadry

Matthaeus poświęca Lewandowskiemu część swojego felietonu z cyklu "Tak to widzę". Były reprezentant Niemiec uważa, że Polak w klubie powinien zostać. "Lewandowski gwarantuje bramki i tytuły, a Kovac chce kolekcjonować tytuły w Monachium i będzie rozliczany z wyników. Dobrze mieć takiego napastnika u siebie" - pisze.

"Lewandowski musi odpłacić golami za zaufanie"

Matthaeus uważa, że teraz żaden wielki klub po Polaka nie sięgnie. "Kto po tych mistrzostwach złożyłby za niego ofertę? Real w żadnym wypadku. I gdzie miałby odejść, żeby mógł powiedzieć, że naprawdę wykonał krok do przodu?" - zastanawia się.

I sugeruje, że teraz Polak powinien skupić się na grze dla Bayernu. "Robert Lewandowski dla mnie był najlepszym napastnikiem świata. Teraz musi to jeszcze raz pokazać. Powinien schować transferowe plany do szuflady. Czas by odpłacił klubowi i kibicom za zaufanie" - pisze były reprezentant Niemiec.

Lewandowski i Kovac już po rozmowie

- Robert Lewandowski rozmawiał ze mną przez telefon - powiedział na pierwszej konferencji prasowej nowy trener Bayernu Monachium Niko Kovac.

- Rozmawiałem przez telefon z Lewandowskim i przekazałem mu swoją opinię. Czekam na współpracę z nim. To napastnik klasy światowej, który wiele osiągnął w tym klubie i w przyszłości nadal będzie grał na tym poziomie - dodał.

Jeśli lubisz czytać Sport.pl, wypróbuj nasz nowy newsletter >>>

Łukasz Piszczek będzie miał nowego rywala w Borussii?

Więcej o: