Paweł Olkowski odszedł z FC Koeln. Kontrakt rozwiązany

Paweł Olkowski nie jest już piłkarzem FC Koeln. Niemiecki klub rozwiązał kontrakt z byłym reprezentantem Polski. 28-letni zawodnik szuka nowego zespołu. Zimą był bliski przejścia do Lecha Poznań.

65 meczów w Bundeslidze, dwa gole i sześć asyst. Tak wygląda bilans byłego reprezentanta Polski w lidze niemieckiej. Były zawodnik Górnika Zabrze trafił do Kolonii w 2014 roku. Niemiecki klub nie musiał płacić kwoty odstępnego.

- Paweł przez długi czas grał w Kolonii i zawsze zachowywał się bardzo profesjonalnie. Klub nie widział jednak dla niego miejsca w drużynie, więc otwarcie i szczerze porozmawialiśmy o przyszłości. Doszliśmy do porozumienia i zdecydowaliśmy się na rozwiązanie umowy - poinformował Armin Veh, dyrektor sportowy FC Koeln.

Olkowski był bliski zmiany klubu już w zimowym oknie transferowym. Miał zastąpić w Lechu Poznań Roberta Gumnego, który był o krok od transferu do Borussii Moenchengladbach. Temat upadł i Olkowski został w Kolonii.

- W Kolonii przeżyłem niezapomniane momenty. Zawsze czułem się dobrze w tym mieście i klubie, nawet gdy pod względem sportowym nie wszystko układało się dla mnie pomyślnie. Teraz muszę myśleć o dalszej karierze - podsumował Olkowski.

28-letni piłkarz rozegrał 13 meczów w reprezentacji Polski.

Więcej o: