Paweł Olkowski może odejść z Koeln za darmo. Trafi do Lecha?

Zdaniem niemieckiego "Kickera" Paweł Olkowski może odejść za darmo z FC Koeln. Niewykluczone sytuację będzie chciał wykorzystać Lech Poznań.

FC Koeln spadło w tym sezonie z niemieckiej Bundesligi. Zespół z Kolonii rok temu zajął miejsce dające prawo gry w europejskich pucharach. Liga Europy okazała się pocałunkiem śmierci dla drużyny, bowiem klub nie umiał poradzić sobie na kilku frontach i ostatecznie spadł z Bundesligi.

Po spadku klub szuka jak największych oszczędności i wyprzedaje piłkarzy. Jednym z tych, który będzie mógł odejść z zespołu jest Paweł Olkowski. Jego zarobki w Kolonii spadły o połowę, do "zaledwie" 400 tysięcy euro za sezon, a klub może puścić byłego reprezentanta Polski za darmo, tak aby jak najszybciej zszedł z listy płacowej.

Zdaniem niemieckiego "Kickera" sytuację będzie chciał wykorzystać Lech Poznań jednak aby transfer do "Kolejorza" stał się faktem, musi najpierw zajść kilka innych czynników.

Przede wszystkim mowa o sprzedaży Roberta Gumnego. Już podczas zimowego okienka transferowego było blisko transferu młodego obrońcy do Borussii Moenchengladbach, ale transakcja nie doszła do skutku i Lech nie potrzebował następcy piłkarza.

Temat odejścia Gumnego z Poznania miał powrócić podczas letniego okienka transferowego. Jeżeli tylko 20-letni piłkarz złoży swój podpis pod kontraktem z nowym klubem, to Lechici będą poszukiwać nowego prawego defensora i niewykluczone, że ponownie oczy działaczy "Kolejorza" będą zwrócone ku Olkowskiemu.

Póki co poznaniacy wyrażają zainteresowanie byłym reprezentantem Polski, ale nie złożyli oferty, czekając jednocześnie na rozwój wypadków. Niewykluczone, że aby Olkowski wrócił do Lotto Ekstraklasy, będzie musiał zejść trochę ze swoich oczekiwań finansowych. 

Wyjątkowe treści o Ekstraklasie w nowej aplikacji Football LIVE - POBIERZ TUTAJ

Więcej o: