Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bayern może stracić kolejną wielką gwiazdę

Thiago Alcantara to następny po Robercie Lewandowskim jeden z kluczowych piłkarzy ofensywnych Bayernu, który latem może opuścić stolicę Bawarii.

Hiszpan w minionym sezonie rozegrał we wszystkich rozgrywkach dla Bayernu 32 spotkania. Byłoby ich z pewnością więcej, gdyby nie uraz, który wyeliminował zawodnika z gry od listopada do lutego. Thiago wrócił jednak do pełnej sprawności na najważniejszą część sezonu, w której ważyły się losy monachijczyków w Lidze Mistrzów.

Według legendy FCB Lothara Mathaeusa pomocnik zawiódł jednak nie tylko w obu starciach z Realem, ale też w przegranym później finale Pucharu Niemiec. Zdaniem byłego piłkarza klub powinien latem pożegnać się z gwiazdą, która ma nie stawać na wysokości zadania w najtrudniejszych meczach.

Sam Alcantara również zaczyna sugerować, że chce opuścić Monachium. - Przedłużyłem kontrakt z Bayernem w zeszłym roku, ale to wszystko jest bardzo skomplikowane. Futbol bywa trudny - odpowiedział na spekulacje transferowe Thiago, który aktualnie przygotowuje się do mistrzostw świata w Rosji.

Obecna umowa Thiago wiąże go z Bayernem do czerwca 2021 roku. Według "Mundo Deportivo" Hiszpan jest już zmęczony grą w Niemczech i chciałby wrócić do Barcelony, skąd odszedł do Bayernu w 2013 roku. Od tego czasu pięć razy z rzędu zdobył mistrzostwo Niemiec, ale w Lidze Mistrzów ani razu nie dotarł do finału. Zainteresowanie zawodnikiem oprócz katalońskiego klubu wyraża także Pep Guardiola, który chciałby ściągnąć dawnego podopiecznego do Manchesteru City.

Odejście Thiago ma sens, biorąc pod uwagę politykę prezesa Bayernu Uliego Hoenessa, chcącego, by klub z Bawarii znowu mocniej stawiał na zawodników z Niemiec niż obcokrajowców.