Błaszczykowski wraca na boisko po niemal półrocznej przerwie

Jakub Błaszczykowski po wielu miesiącach przerwy wreszcie wystąpi w Bundeslidze. Polski piłkarz znajdzie się w pierwszym składzie Vfl Wolfsburg na mecz z HSV Hamburg.

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z Przeglądu Sportowego, Jakub Błaszczykowski znajdzie się w pierwszym składzie swojego zespołu na mecz z HSV Hamburg. To świetna informacja, bo Polak przez wiele miesięcy zmagał się z kontuzją pleców. 

Ostatni raz Jakub Błaszczykowski pojawił się na boisku 5 listopada w meczu z Herthą Berlin, więc od tego czasu minęło już niemal sześć miesięcy. 

Kilka tygodni temu Błaszczykowski doszedł do wniosku, że niemieccy lekarze mu nie pomogą i w porozumieniu z klubem przyjechał do Polski aby trenować pod okiem Leszka Dyji, czyli specjalisty od przygotowania fizycznego Wisły Płock. Dodatkowe treningi przyniosły odpowiedni skutek, a Błaszczykowski wrócił do dobrej dyspozycji. 

Spotkanie z trybun będzie obserwować także Adam Nawałka, który wybrał się do Jakuba Błaszczykowskiego. Może to oznaczać, że powrót Polaka był odpowiednio przygotowany, a Błaszczykowski od kilku dni wiedział, że zagra w podstawowym składzie.