Borussia Dortmund zatrudniła legendę klubu

Sebastian Kehl wraca do Borussii Dortmund. Były kapitan BVB od 1 czerwca zostanie dyrektorem działu licencyjnego.

Od czerwca tego roku Kehl wróci do Borussii Dortmund na nowo utworzone stanowisko dyrektora działu licencyjnego. Klub ogłosił decyzję w poniedziałek.

- Sprowadzając Sebastiana do drużyny ukończyliśmy kierunek sportowy pod przewodnictwem dyrektora sportowego, Michaela Zorca. Nowe zadania, którymi się zajmie, mają ogromne znaczenie dla naszego dalszego rozwoju sportowego. - powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Hans-Joachim Watzke.

Stawiając na Kehla, Dortmund ma nadzieję wypełnić lukę między biurem klubu w pobliżu Westfalenstadion i ich zapleczem treningowym w Brackel, jednym ze wschodnich przedmieść miasta.

- Sebastian zapewni wysoki poziom specjalistycznej wiedzy i kompetencji. Jest osobą, z którą każdy w klubie może się identyfikować - powiedział Zorc.

Po przejściu na emeryturę Kehl zrobił licencję trenerską UEFA A.

- Z niecierpliwością czekam na możliwość uczestniczenia w kształtowaniu sportowej przyszłości tego klubu i dzielenia się odpowiedzialnością za to - powiedział Sebastian Kehl.

Sebastian Kehl w klubie z Dortmundu grał od 2002 roku aż do przejścia na emeryturę w 2015. Jest trzykrotnym mistrzem Bundesligi. Raz zdobył Puchar Niemiec i dwukrotnie Superpuchar. Były kapitan Borussii przez 13 sezonów rozegrał w klubie z Dortmundu 362 mecze, w których zdobył 22 gole i zaliczył 28 asyst.

Więcej o: