Lewandowski strzela kolejnego gola. Bayern wygrywa!

Bayern Monachium pewnie wygrał na wyjeździe z Hannoverem 96 3:0. Jedną z bramek strzelił Robert Lewandowski, który pojawił się na boisku zaledwie sześć minut wcześniej.

Bayern przystąpił do tego meczu w mocno przemeblowanym składzie. Jupp Heynckess chciał dać odpocząć podstawowym zawodnikom, którzy już w środę zagrają półfinał Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Okazało się jednak, że Bayern w rezerwowym zestawieniu to też dla piłkarzy z Hanower stanowczo za wiele.

Na pierwszego gola trzeba było jednak czekać do 57. minuty. Jego autorem był Thomas Mueller, który wykończył akcję Rodrigueza z Bernatem, a po jego strzale futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wpadła do bramki.

W 67. minucie na boisku pojawił się Robert Lewandowski i już po sześciu minutach wpisał się na listę strzelców. Polak Polak doskonale wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do bramki. Trzeciego i ostatniego gola strzelił dla Bayernu Sebastian Rudy.

Polak ma w tym sezonie kapitalne liczby, bo na koncie ma już 28 meczów w Bundeslidze i 28 bramek.

Dla polskiego napastnika był to 179. gol w 255. meczu w Bundeslidze. Nasz piłkarz wskoczył tym samym na na siódme miejsce w klasyfikacji wszech czasów, ex aequo ze Stefanem Kuntzem (449 występów).

Lewandowski został także piątym strzelcem w historii Bayernu Monachium. Polak ma w tym momencie 149 bramek na koncie.