Bundesliga. Wysoka wygrana Bayernu, gol Lewandowskiego

Bayern Monachium pokonał u siebie Borussię Moenchengladbach 5:1 w meczu 30. kolejki Bundesligi. Jedną bramkę dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski.

Sobotnie spotkanie źle zaczęło się dla gospodarzy, bo już w 9. minucie gola dla Borussii strzelił Josip Drmić.

Na odpowiedź mistrzów Niemiec czekaliśmy do 37. minuty, kiedy bramkę na 1:1 zdobył Sandro Wagner. Cztery minuty później 30-latek po raz drugi wpisał się na listę strzelców i dał prowadzenie Bayernowi.

W 51. minucie na 3:1 podwyższył Thiago Alcantara, a w 68. minucie swoją bramkę zdobył też David Alaba. W 82. minucie wynik spotkania na 5:1 ustalił Lewandowski, który na boisku pojawił się w 69. minucie zmieniając Wagnera. Dla Polaka, który prowadzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi, było to 27. trafienie w lidze.

Bayern, który kolejne mistrzostwo Niemiec przypieczętował przed tygodniem, po 30 kolejkach ma na swoim koncie 75 punktów i aż o 23 "oczka" wyprzedza Schalke 04.