Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Karl-Heinz Rummenigge: Nikt z Realu nie pytał o Roberta Lewandowskiego

Karl-Heinz Rummenigge po raz kolejny wypowiedział się na temat transferu Roberta Lewandowskiego do Realu Madryt. - Zostanie w Bayernie. Zaakceptuję każdy zakład w tej sprawie - powiedział prezes Bayernu.

- W poniedziałek i we wtorek byłem na spotkaniu ECA (Europejskie Stowarzyszenie Klubów) w Rzymie. Byli tam również przedstawiciele Realu Madryt. Nie zamieniliśmy ani słowa o Robercie Lewandowskim - stwierdził Niemiec.

- Myślę, że w Madrycie wiedzą, że kontrakt Lewandowskiego jest ważny jeszcze przez trzy lata. Dlatego będzie grał w Monachium w przyszłym sezonie. Zaakceptuję każdy zakład w tej sprawie.

Wcześniej w rozmowie z "Kickerem" Rummenigge powiedział: - Co może nas przekonać do sprzedaży Lewandowskiego? Nawet kosmiczna suma transferowa nie wpłynie na decyzję Bayernu.

- Pamiętam rok 2008, kiedy dostaliśmy niewiarygodną ofertę od Chelsea za Francka Ribery'ego. Media mówiły o 80 milionach euro plus Jose Bosingwa - Bayern odmówi.

- Od tamtego dnia cały świat futbolu wiedział, że wbrew woli Bayernu Monachium nikt nie może kupić piłkarza Bayernu Monachium - wspomina Rummenigge. Tak samo jest teraz w przypadku Lewandowskiego.