Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trener Freiburga o Kapustce: To nie jest jeszcze gracz na poziom Bundesligi

2 : 1
Informacje
Bundesliga 2017/18 - 19. kolejka
Sobota 20.01.2018 godzina 15:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
SC Freiburg
0
2
2
RB Lipsk
0
1
1
Składy i szczegóły
SC Freiburg
Bramki: Haberer (72.), Koch (76.) Skład: Schwolow (27. Gikiewicz) - Gulde, Kempf, Soyuncu - Stenzel, Koch, Abrashi, Guenter - Haberer (81. Kleindienst), Petersen, Holer (90. Stanko)
RB Lipsk
Bramki: Werner (66.) Skład: Gulacsi - Laimer, Orban, Upamecano, Bernardo - Sabitzer, Demme, Kampl, Bruma (88. Konate) - Augustin (71. Poulsen), Werner
Trener Freiburga Christian Streich na konferencji przed mecze z RB Lipsk powiedział, że Bartosz Kapustka nie jest jeszcze graczem na poziom Bundesligi.

Streich zapytany na konferencji o Bartosza Kapustkę stwierdził, że Polak nie jest jeszcze gotowy na grę w Bundeslidze. Polak w ostatniej kolejce zagrał po raz szósty w tym sezonie w barwach Freiburga. Skrzydłowy wyszedł w podstawowym składzie, ale w przerwie został zmieniony. To trzecia taka sytuacja w tym sezonie.

Trener Freiburga powiedział też, że irytują go proste błędy młodego Polaka.

Streich nie był zadowolony z Kapustki, którego zastąpił po pierwszej połowie meczu z  Mainz. Polak następnego dnia miał gorączkę, co może być częściowym wytłumaczeniem jego występu. - Nie jest jeszcze graczem na poziom Bundesligi, jest jeszcze bardzo młody - powiedział na konferencji Streich. Przypomniał, że Kapustka ma trudny sportowy okres. Jako młoda gwiazda i reprezentant Polski został sprzedany do Leicester gdzie zupełnie nie miał szans na występy.

- Leicester to za wysokie progi dla niego, zdecydowanie za wysokie - powiedział Streich, który widzi, że Freiburg jest odpowiednim miejscem dla 21-latka. - Warunki tutaj są dla niego odpowiednie - zakończył trener Freiburga.

Zobacz wideo