Trener Freiburga o Kapustce: To nie jest jeszcze gracz na poziom Bundesligi

Trener Freiburga Christian Streich na konferencji przed mecze z RB Lipsk powiedział, że Bartosz Kapustka nie jest jeszcze graczem na poziom Bundesligi.

Streich zapytany na konferencji o Bartosza Kapustkę stwierdził, że Polak nie jest jeszcze gotowy na grę w Bundeslidze. Polak w ostatniej kolejce zagrał po raz szósty w tym sezonie w barwach Freiburga. Skrzydłowy wyszedł w podstawowym składzie, ale w przerwie został zmieniony. To trzecia taka sytuacja w tym sezonie.

Trener Freiburga powiedział też, że irytują go proste błędy młodego Polaka.

Streich nie był zadowolony z Kapustki, którego zastąpił po pierwszej połowie meczu z  Mainz. Polak następnego dnia miał gorączkę, co może być częściowym wytłumaczeniem jego występu. - Nie jest jeszcze graczem na poziom Bundesligi, jest jeszcze bardzo młody - powiedział na konferencji Streich. Przypomniał, że Kapustka ma trudny sportowy okres. Jako młoda gwiazda i reprezentant Polski został sprzedany do Leicester gdzie zupełnie nie miał szans na występy.

- Leicester to za wysokie progi dla niego, zdecydowanie za wysokie - powiedział Streich, który widzi, że Freiburg jest odpowiednim miejscem dla 21-latka. - Warunki tutaj są dla niego odpowiednie - zakończył trener Freiburga.

Zobacz wideo
Więcej o: