Bundesliga. Bartosz Kapustka będzie grał częściej? Dobre informacje dla Polaka

Jest szansa na częstsze występy Bartosza Kapustki w barwach Freiburga. Polakowi ubędzie jeden z konkurentów do gry w wyjściowym składzie. Ryan Kent wróci do Liverpoolu.

Dziennikarze "Badische Zeitung" poinformowali, że wypożyczenie Ryana Kenta zostanie skrócone i 22-letni Anglik wróci do Liverpoolu. To dobra informacja dla Bartosza Kapustki, który walczy o miejsce w wyjściowym składzie niemieckiego klubu.

Polak miał we Freiburgu odbudować swoją formę po nieudanej przygodzie w Leicester, ale zagrał tylko w siedmiu meczach. Większość spotkań oglądał z ławki rezerwowych lub trybun, a Christian Streich stawiał na innych zawodników.

Odejście Kenta nie sprawi jednak, że Kapustka na stałe zagości w wyjściowym składzie Freiburga. Onur Bulut, Yoric Ravet, Marco Terrazzino i Florian Kath - to jego rywale do gry na skrzydle. Łatwo nie będzie, ale odejście Kenta może zaowocować częstszym kontaktem z murawą.

Kapustka trafił do Bundesligi w letnim oknie transferowym. Jest wypożyczony z Leicester. W barwach Freiburga zagrał w siedmiu meczach i strzelił jednego gola.

Zobacz wideo
Ikona sportu czytelników Sport.pl 2017
Patryk Dudek
2%
Paweł Fajdek
0%
Kamil Glik
3%
Joanna Jędrzejczyk
2%
Kajetan Kajetanowicz
1%
Adam Kszczot
2%
Robert Kubica
27%
Łukasz Kubot
14%
Robert Lewandowski
19%
Piotr Lisek
0%
Tomasz Marczyński
0%
Kamil Stoch
12%
Anita Włodarczyk
12%
Maja Włoszczowska
2%
Piotr Żyła
4%
Więcej o: