Nowy kapitan Bayernu Monachium

Kapitanowie Bayernu Monachium, Manuel Neuer i Thomas Mueller, obecnie nie występują w pierwszym składzie z powodu kontuzji. Jupp Heynckes zmuszony był do wyboru nowego kapitana na najbliższe mecze. Wybór padł na Arjena Robbena.

Po zakończeniu kariery przez Philippa Lahma opaskę kapitana Bayernu przejął Manuel Neuer. Bramkarz reprezentacji Niemiec we wrześniu doznał poważnej kontuzji i na boisko powróci najwcześniej w styczniu. W ostatniej kolejce urazu nabawił się drugi kapitan, Thomas Mueller, którego kontuzja wyeliminuje z gry na najbliższe trzy tygodnie. W tej sytuacji trener Jupp Heynckes zdecydował się, że kapitanem na zbliżające się spotkania zostanie Arjen Robben.

- Do powrotu Thomasa Muellera kapitanem drużyny będzie Arjen Robben - poinformował Heynckes przed środowym meczem z RB Lipsk w Pucharze Niemiec.

Arjen Robben obok Francka Ribery'ego jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem Bayernu Monachium. W klubie z Bawarii występuje od 2009 roku. W tym czasie zagrał w 268 meczach, w których strzelił 133 gole i zaliczył 90 asyst. Z Bayernem zdobył aż 5 tytułów mistrza Niemiec, a w sezonie 2012/13 wygrał Ligę Mistrzów.

Zobacz wideo