Bundesliga. Niemieckie media żartują z pracy licencjackiej Lewandowskiego

Robert Lewandowski dzień po awansie na mistrzostwa świata w Rosji obronił pracę licencjacką. Niemiecki dziennik "Suddeutsche Zeitung" zażartował z tematu pracy kapitana reprezentacji Polski.

Lewandowski obronił pracę na Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie. Studiuje tam wychowanie fizyczne o specjalizacji trenersko-menedżerskiej.

Tematem pracy napastnika Bayernu Monachium był... on sam - "RL9. Droga do sławy".

Dziennikarze "Suddeutsche Zeitung" sugerując się tytułem pracy Polaka w żartobliwy sposób zachęcili kolejne gwiazdy do napisania licencjatu. "Estetyka ciała od starożytności do współczesności" - taki tytuł zasugerowali Cristiano Ronaldo, który imponuje muskulaturą.

"Błędy trenera reprezentacji Niemiec przy wyborze bramkarza podczas mistrzostw świata 2006. Obiektywna analiza" - z kolei tatki tytuł zaproponowano Oliverowi Kahnowi. Legenda Bayernu na mundialu w Niemczech wystąpiła tylko w jednym spotkaniu.

W el. MŚ 2018 Lewandowski strzelił 16 z 28 goli, jakie ma na koncie reprezentacja Polski. W ten sposób napastnik Bayernu Monachium pobił rekord europejskich eliminacji.

Zobacz wideo
Więcej o: