Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Artjom Rudniew zakończył karierę

Niespodziewaną decyzję podjął Artjom Rudniew. Były napastnik Lecha Poznań postanowił zakończyć karierę w wieku 29 lat.

Nieznane są powody, dla których Rudniew zakończył karierę. Poprosił Koeln o rozwiązanie kontraktu, co ogłosił dyrektor sportowy klubu Joerg Schmadtke. Chodzi o sprawy osobiste, ale więcej szczegółów nie znamy.

Rudniew ostatnio występował w niemieckim 1. FC Koeln, a w przeszłości był gwiazdą Lecha. W Poznaniu grał w latach 2010-2012 i w 56 meczach strzelił 33 gole, w sezonie 2011/12 został królem strzelców z 22 trafieniami. Potem przeszedł do HSV, grał również w Hannoverze, a od zeszłego roku występował w Koeln. W reprezentacji Łotwy zagrał 36 razy, ale strzelił tylko dwa gole.

Decyzję te ogłoszono na konferencji, na której ogłoszono pozyskanie Claudio Pizarro. Peruwiańczyk, który strzelił 191 goli w Bundeslidze i jest najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii, podpisał roczny kontrakt. Ma rozwiązać problem Koeln ze strzelaniem goli. W sześciu kolejkach "Kozły" strzeliły tylko jednego gola i to za sprawą obrońcy Frederika Sorensena. Po sześciu kolejkach Koeln jest ostatnie w tabeli z jednym punktem i bilansem bramkowym 1-13.

Zobacz wideo
Więcej o: