Bundesliga. Klubowy lekarz uratował życie Christianowi Gentnerowi. Czeka go operacja

W sobotnim meczu Bundesligi między VFB Stuttgart a Wolfsburgiem (1-0) doszło do fatalnego zderzenia Koena Casteelsa z Christianem Gentnerem. Gentnerowi, kapitanowi gospodarzy, życie uratował klubowy lekarz Raymond Best.

Do zdarzenia doszło w 85. minucie spotkania. Bramkarz "Wilków" przypadkowo uderzył rywala kolanem w głowę, po czym Gentner upadł na murawę, leżał nieruchomo i dławił się własnym językiem. Na szczęście szybka reakcja Besta sprawiła, że nie doszło do tragedii.

32-latek został zabrany na noszach z boiska i przetransportowany do szpitala. Tam stwierdzono wstrząśnienie mózgu, złamania oczodołu, nosa oraz górnej szczęki. W najbliższym czasie przejdzie operację, prawdodobnie nie zagra w rundzie jesiennej Bundesligi.

- Damy Christianowi tyle czasu na powrót do zdrowia, ile będzie potrzebował. Czekamy na powrót naszego kapitana - powiedział dyrektor sportowy Stuttgartu Michael Reschke. - Christian jest dla nas bardzo ważny, zarówno na boisku, jak i poza nim.

Swojego kolegę wsparli również piłkarze. - Cały zespół życzy kapitanowi Christianowi Gentnerowi szybkiego powrotu do zdrowia! - napisano pod zdjęciem, na którym znajduje się koszulka z jego nazwiskiem.

Gentner jest związany ze Stuttgartem niemal przez całą karierę - jedynie w latach 2007-2010 grał w Wolfsburgu. To pięciokrotny reprezentant Niemiec.

Zobacz wideo