Bundesliga. Robert Lewandowski w Realu Madryt? Prezes Bayernu ze zdecydowanym komentarzem

Znany dziennikarz Guillem Balague napisał w "AS-ie", że Robert Lewandowski chciałby zagrać w Realu Madryt. Na te doniesienia stanowczo zareagował prezes Bayernu Monachium Uli Hoeness.

Lewandowski miał poinstruować swoich współpracowników, by zrobili wszystko co w ich mocy, by przeprowadzić transfer do Realu - mimo ważnego do 2021 roku kontraktu. Dla Polaka ma to być "najlepszy moment w karierze" na transfer do triumfatora trzech z czterech ostatnich edycji Ligi Mistrzów.

Jednak ewentualny transfer nie będzie łatwy. - To nie pierwszy kwietnia - stanowczo odpowiedział Hoeness zapytany o te plotki przez portal SPORT1.

- Nie jest tajemnicą, że Robert chętnie by się widział w Realu. Real od dawna był nim zainteresowany i składał już propozycje. Ale jeszcze się nie zdarzyło, żeby obie strony chciały naraz i okoliczności im sprzyjały. Od blisko czterech lat coś cały czas staje na przeszkodzie: najpierw Lewandowski postanowił dotrzymać słowa danego Bayernowi i odejść tam z Borussii, potem szefowie z Monachium nie chcieli nawet słyszeć o negocjacjach z Realem. Wiosną 2016 roku klub z Madrytu złożył ostatnią do dziś propozycję (pierwsza - z wiosny 2013 - była na rozpoznanie sytuacji, druga - pod koniec 2013 - poważna), po ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów w Wolfsburgu - pisał Paweł Wilkowicz w swoim tekście. Całość tutaj.

Więcej o: