Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Youssoufa Moukoko, 12-letnia gwiazda Borussii, znowu zachwyca!

Reprezentacja Niemiec U-16 pokonała rówieśników z Austrii 2:0, a oba gole strzelił niespełna 13-letni Youssoufa Moukoko, Niemiec pochodzenia kameruńskiego.

To nie pierwszy raz, kiedy Moukoko zachwyca kibiców. Dla kadry Niemiec zagrał dwa spotkania i ma na swoim koncie trzy gole. Poniżej zobaczycie jego dwie ostatnie bramki:

Na co dzień występuje w barwach Borussii Dortmund U-17. Większość tej drużyny urodziła się w latach 2001-2002. Wyjątkiem jest Moukoko, który urodził się 20 listopada 2004 roku. 12-latek mógłby wciąż występować w zespole do lat 13, jednak trenerzy uznali że, byłby to dla niego za niski poziom.

- Youssoufa jest bardzo dojrzały jak na jego młody wiek. Jest wytrzymały fizycznie, a także bardzo skrupulatny - mówi o swoim zawodniku trener Borussii U17. Szkoleniowiec jest również pod wrażeniem podejścia i mentalności zawodnika. - Youssoufa ma świetną postawę. Jest przykładny, stara się. W dodatku koledzy bardzo go lubią - dodaje Sebastian Geppert.

Moukoko do Dortmundu trafił z St. Pauli w 2016 roku. W ubiegłym sezonie dla Borussii U15 w 21 spotkaniach zawodnik strzelił 33 gole.

Po tym, jak o Moukoko zrobiło się głośno w mediach, niektórzy zaczęli zarzucać mu oszustwo mówiąc, że jest on zdecydowanie starszy i wygląda na więcej niż 12 lat. Na zarzuty odpowiedział ojciec piłkarza. - Zaraz po jego narodzinach zarejestrowałem go w niemieckim konsulacie w Yaounde (stolica Kamerunu). Chłopiec nie może być starszy, ponieważ jego matka, Marie, ma zaledwie 28 lat - mówi Moukoko senior.

Więcej o: