Dawid Kownacki odejdzie z Lecha do Bundesligi?

Napastnik poznańskiego Lecha Dawid Kownacki może latem przenieść się do niemieckiej ekstraklasy. Zainteresowanie Polakiem wykazuje SC Freiburg.

Jak informuje "Przegląd Sportowy", najbardziej konkretnym klubem w walce o pozyskanie Kownackiego jest niemiecki Freiburg, siódmy zespół minionego sezonu Bundesligi. Działacze z Poznania nie mogą jednak dojść z potencjalnym kupcem do porozumienia w kwestii ceny za zawodnika. Lech chciałbym otrzymać za swoją gwiazdę 4,5 miliona euro, Niemcy natomiast proponują kwotę trzykrotnie niższą.

Klub z Bułgarskiej nie jest obecnie w najlepszej pozycji do negocjacji. Kownacki miał fantastyczny początek rundy wiosennej, ale potem z tygodnia na tydzień gasł w oczach. Słabsza dyspozycja w decydujących o losach tytułu mistrza Polski meczach sprawia, że wartość napastnika spada. Przypomnijmy, że zimą 3 mln euro za piłkarza oferowała Fiorentina, ale Lech tę propozycję odrzucił.

Kownacki w sezonie 2016/2017 we wszystkich rozgrywkach zaliczył 33 występy, w których zdobył 12 bramek i zanotował trzy asysty.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.