Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dawid Kownacki odejdzie z Lecha do Bundesligi?

Napastnik poznańskiego Lecha Dawid Kownacki może latem przenieść się do niemieckiej ekstraklasy. Zainteresowanie Polakiem wykazuje SC Freiburg.

Jak informuje "Przegląd Sportowy", najbardziej konkretnym klubem w walce o pozyskanie Kownackiego jest niemiecki Freiburg, siódmy zespół minionego sezonu Bundesligi. Działacze z Poznania nie mogą jednak dojść z potencjalnym kupcem do porozumienia w kwestii ceny za zawodnika. Lech chciałbym otrzymać za swoją gwiazdę 4,5 miliona euro, Niemcy natomiast proponują kwotę trzykrotnie niższą.

Klub z Bułgarskiej nie jest obecnie w najlepszej pozycji do negocjacji. Kownacki miał fantastyczny początek rundy wiosennej, ale potem z tygodnia na tydzień gasł w oczach. Słabsza dyspozycja w decydujących o losach tytułu mistrza Polski meczach sprawia, że wartość napastnika spada. Przypomnijmy, że zimą 3 mln euro za piłkarza oferowała Fiorentina, ale Lech tę propozycję odrzucił.

Kownacki w sezonie 2016/2017 we wszystkich rozgrywkach zaliczył 33 występy, w których zdobył 12 bramek i zanotował trzy asysty.

Cillian Sheridan w "Wilkowicz Sam na Sam": Czasem, gdy Michał Probierz się rozpędzi, to mówię sobie: całe szczęście, że jeszcze nie znam polskiego. I że to nie na mnie krzyczy

Więcej o:
Komentarze (3)
Dawid Kownacki odejdzie z Lecha do Bundesligi?
Zaloguj się
 • Jakub Jakub

  Oceniono 2 razy 2

  Nie wroze mu kariery na zachodzie, wróci po pol rok z podkulonym ogonem jak te wszystkie Wolskie i Furmany.

  Jak chce grac regularnie na zachodzie, nasza lige musi wciagac nosem, a jest mocno przeciętny

 • kamill2001

  Oceniono 1 raz 1

  Jest słaby, Pazdan z Dąbrowskim go ustawili tak że nic nie mógł zrobić, 2 mln to maksymalna suma jaką jest wart i to bardziej ze względu na młody wiek i możliwość rozwinięcia się niż na obecne umiejętności. On nawet w Lechu jest rezerwowym, tylko zarząd kazał Bjelicy go wystawiać żeby skauci go oglądali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX