Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Thomas Tuchel nie jest już trenerem Borussii Dortmund!

Stało się! Thomas Tuchel został zwolniony z funkcji pierwszego trenera Borussii Dortmund. We wtorek w południe zakończyło się spotkanie 43-letniego szkoleniowca z władzami klubu - poinformował dziennik "Bild".

Thomas Tuchel prowadził Borussię od 2015 roku. W swoim pierwszym sezonie pracy w klubie poprowadził drużynę do finału Pucharu Niemiec, doszedł do ćwierćfinału Ligi Europy i zajął drugie miejsce w Bundeslidze. W tym sezonie zespół Łukasza Piszczka odpadł z Ligi Mistrzów w ćwierćfinale, wygrał Puchar Niemiec, a w Bundeslidze zajął trzecie miejsce.

Decydujące spotkanie o przyszłości Tuchela odbyło się we wtorek w południe. Miejscem negocjacji był hotel "L'Arrivee". Ten, z którego piłkarze BVB wyjeżdżali na mecz z Monaco, kiedy w okolicy autokaru niemieckiej drużyny wybuchła bomba.

Zwolnienie 45-letniego trenera to efekt konfliktu z właścicielami klubu. Po zwycięstwie w Pucharze Niemiec sytuację chciał zatuszować Hans-Joachim Watzke, dyrektor dortmundzkiego klubu. - Drogi Thomasie, to twoje pierwsze trofeum w Borussii. Jestem bardzo szczęśliwy. Wielkie gratulacje - mówił. Ale decyzji o rozstaniu z Tuchelem nie zmienił.

Thomas Tuchel poprowadził Borussię w 107 meczach. 69 wygrał, 18 przegrał.

Zobacz wideo