Bundesliga. Niezauważony rekord Nilsa Petersena

Podczas ostatniej kolejki Bundesligi oczy większości kibiców skierowane były na wyścig o koronę króla strzelców pomiędzy Robertem Lewandowskim a Pierre-Emerickiem Aubameyangiem. Mało kto zauważył, że napastnik Freiburga, Nils Petersen, ustanowił nowy rekord niemieckiej ligi.

Bayern Monachium już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec. Robertowi Lewandowskiemu zależało więc w ostatniej kolejce jedynie na zdobyciu armaty dla najlepszego strzelca sezonu. Nie udała mu się ta sztuka, ponieważ nie zdobył żadnej bramki, a Aubameyang strzelił Werderowi dwie i na ostatniej prostej wyprzedził Polaka. Bayern wygrał z Freiburgiem 4:1, a jedyne trafienie dla przegranych zapisał na swoim koncie Nils Petersen. Pobił tym samym wieloletni rekord Bundesligi.

28-latek strzelił Bayernowi 19. bramkę w karierze wchodząc na boisko z ławki, dzięki czemu stał się najskuteczniejszym rezerwowym w historii ligi. Wyprzedził w tej klasyfikacji Alexandra Zicklera, który w latach 1993-2005 odziewał barwy... Bayernu.

Co ciekawe, Petersen również występował przez krótki okres w Bawarii. Zagrał tam łącznie dziewięć meczów, w których dwukrotnie trafił do siatki. Następnie został wypożyczony do Werderu Brema, a od 2015 roku występuje we Freiburgu. W tym sezonie strzelił 10 goli, z czego aż 9 jako rezerwowy. Jego największym dotychczasowym sukcesem jest srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro z 2016 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.