Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. "Bild": Koniec Sobiecha w Hannoverze

Według informacji niemieckiego dziennika polski napastnik nie przedłuży kontraktu z Hannoverem 96, który wygasa latem bieżącego roku.

Początek sezonu nie zwiastował problemów Artura Sobiecha. Polak był bliski wyjazdu na Euro 2016, został wicekapitanem zespołu, a w pierwszym ligowym meczu 2. Bundesligi zdobył dwie bramki przeciwko FC Kaiserslautern. Jak się okazało były to jego jedyne gole strzelone w lidze.

Sobiech szybko stracił miejsce w pierwszej jedenastce. We wszystkich rozgrywkach uzbierał zaledwie 1060 minut. "Bild" nie ma wątpliwości, że Hannover 96 nie przedłuży z nim wygasającego latem kontraktu. "To jak nieudane małżeństwo, w którym obie strony są tego świadome, ale żadna nie chce powiedzieć tego wprost" - czytamy na stronie internetowej niemieckiego dziennika.

Wiele wskazuje, że 13-krotnego reprezentanta Polski w przyszłym sezonie będziemy oglądać na boiskach ekstraklasy. Zainteresowanie Sobiechem wyrażały w przeszłości m.in. Legia Warszawa i Lechia Gdańsk.

Sobiech do Hannoveru 96 trafił w 2011 roku. Klub z Niemiec za transfer piłkarza zapłacił Polonii Warszawa około 2 milionów euro. W Hannoverze 96 Polak rozegrał 143 spotkania, w których zdobył 28 bramek.

Biało-Czerwona: Kamil Glik jedynym Polakiem w półfinale Ligi Mistrzów. Czy ktoś na niego stawiał przed sezonem?

Więcej o: