Bundesliga. Piłkarze Bayernu pomogą Lewandowskiemu w walce o koronę króla strzelców

Mimo że Bayern Monachium zapewnił już sobie tytuł mistrza Niemiec, zespół wciąż ma cel, dla którego zamierza dawać z siebie wszystko do ostatniej ligowej kolejki. Tym celem jest korona króla strzelców, o którą walczy Robert Lewandowski.

Na trzy mecze przed końcem sezonu Bundesligi Polak jest liderem klasyfikacji najlepszych strzelców (28 goli), ale od zajmującego drugie miejsce Pierre'a-Emericka Aubameyanga (Borussia Dortmund) ma tylko jedną bramkę więcej. Rywalizacja o tytuł najskuteczniejszego napastnika niemieckiej ekstraklasy wciąż nie jest więc rozstrzygnięta.

Kolega Lewandowskiego z drużyny Thomas Mueller zadeklarował, że zespół pomoże mu w zdobyciu indywidualnego wyróżnienia. - Postaramy się stworzyć Robertowi jak najwięcej szans na to, by został królem strzelców - zapowiedział w środę piłkarz Bayernu.

Jeśli Lewandowski utrzyma 1. miejsce w klasyfikacji, po raz trzeci w karierze zostanie najlepszym strzelcem ligi niemieckiej. Wcześniej dokonał tego w 2014 i 2016 roku. Triumf teraz będzie wyjątkowy także z innego powodu. Od 19 lat żadnemu piłkarzowi, który sięgał po koronę króla strzelców w Bundeslidze, nie udało się obronić tego wyróżnienia w kolejnym sezonie - ostatnim, który tego dokonał, był Ulf Kirsten.

Tylko jeden zawodnik w historii ligi sięgał po koronę częściej niż trzy razy. Legendarny Gerd Mueller miano najskuteczniejszego zawodnika niemieckiej ekstraklasy zdobył siedmiokrotnie.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.