Bayern - Borussia. Łukasz Piszczek kontuzjowany. Może ominąć go hit Bundesligi

Zamiast dwóch reprezentantów Polski w sobotnim hicie Bundesligi, w którym Bayern Monachium podejmie Borussię Dortmund, prawdopodobnie zobaczymy tylko jednego. Łukasz Piszczek nabawił się urazu i jego występ w Der Klassiker stoi pod znakiem zapytania.

Prawy obrońca BVB doznał kontuzji stawu skokowego, która może wykluczyć go z gry na Allianz Arena - poinformował na twitterze klub z Westfalii. Wątpliwe są również występy Juliana Weigla, Shinjiego Kagawy i Marca Bartry.

Piszczek jest w tym sezonie filarem formacji defensywnej Borussii i jego ewentualny brak w sobotnim meczu z pewnością będzie dla drużyny Thomasa Tuchela dużym osłabieniem.

W czwartek klub Polaka poinformował o przedłużeniu przez zawodnika kontraktu do czerwca 2019 roku. Piszczek piłkarzem Borussii jest od 2010 roku. W tym sezonie rozegrał 31 meczów we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył pięć goli i zaliczył cztery asysty.

Problemy zdrowotne przed sobotnim spotkaniem miał także Robert Lewandowski, który nie dokończył czwartkowego treningu Bayernu. Piłkarz uspokoił jednak kibiców za pośrednictwem mediów społecznościowych i poinformował, że jest gotowy do gry przeciwko Borussii.

Zobacz wideo
Więcej o: