Bundesliga. Pierre-Emerick Aubameyang prowokuje? Kontrowersyjne zdjęcie na Instagramie

Pierre-Emerick Aubameyang ma dostać 50-100 tys. euro kary od Borussii Dortmund za swoją cieszynkę w meczu z Schalke (1-1), ale Gabończyk chyba nic nie robi sobie z tego.

Przypomnijmy: po strzeleniu gola najlepszy obok Roberta Lewandowskiego snajper w Bundeslidze (obaj mają po 24 gole w tym sezonie) założył maskę łudząco podobną do tej, jaką miał na sobie w reklamie Nike. Piłkarz jest związany z tą firmą, ale BVB ma umowę z konkurencyjną Pumą. Dlatego też klub jest wściekły na zachowanie swojej gwiazdy i według niemieckich mediów ma dostać karę w wysokości do 100 tys. euro.

xx xx

- Poważnie sobie z nim o tym porozmawialiśmy, nie był w pełni świadomy konsekwencji swojego zachowania, którego nie mogliśmy zaakceptować, dlatego go ukaraliśmy. To się już nie zdarzy - powiedział dyrektor sportowy Michael Zorc w rozmowie z "Bildem".

Ale w środę wieczorem brat Aubameyanga - Willy - zamieścił na Instagramie zdjęcie, na którym widzimy piłkarza oraz jego znajomego, który ma na twarzy maskę, za jaką Gabończyk dostał karę. Jak na tę fotografię zareagują władze BVB?

 

Co ciekawe, w tle znajduje się nagroda dla najlepszego piłkarza BVB w sezonie 2015/16, jaką dostał Aubameyang.

Aubameyang podpadł kolegom z drużyny

Pierre-Emerick Aubameyang podpadł nie tylko władzom Borussii Dortmund, ale też swoim kolegom z zespołu. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Zobacz wideo
Więcej o: