Lewandowski "jak Herkules". Lepszego w rankingu ESPN nie było

Sześć strzałów, z czego trzy celne i wszystkie zakończone golami. To pozwoliło Robertowi Lewandowskiemu wygrać ranking portalu ESPN na najlepszego zawodnika minionego weekendu.

Portal w swoim zestawieniu umieścił Polaka na 1. miejscu i przyrównał do Herkulesa, legendarnego herosa z mitologii rzymskiej. Statystyki napastnika reprezentacji Polski w meczu z Augsburgiem rzeczywiście robią wrażenie. Na sześć oddanych strzałów, połowa była celna i na tyle skuteczna, że piłka lądowała po nich w siatce. Bayern wygrał ligowy mecz 6:0 i jak podkreśla ESPN Robert "maczał swoje ręce w aż pięciu golach, trzykrotnie strzelając i dwukrotnie asystując."

Lewandowski ustrzelił w ten sposób szóstego hat-tricka i zrównał się z rekordzistą Bayernu wśród obcokrajowców w lidze niemieckiej - Claudio Pizarro. W tym sezonie w 24 meczach Lewy zdobył już 24 bramki.

Kolejne miejsca w zestawieniu ESPN dla najlepszych zawodników minionego weekendu w Europie zajmowali Mario Gomez (strzelec trzech goli dla Wolfsburga w starciu z Bayerem Leverkusen) i Alejandro Gomez z Atalanty. On również popisał się hat-trickiem w starciu z Genoą.