Łukasz Piszczek doceniony przez niemieckie media. Po prostu klasa światowa

Po znakomitej grze w sobotnim spotkaniu Borussii Dortmund z Wolfsburgiem, wygranym przez drużynę z Westfalii 3:0, Łukasz Piszczek otrzymał wysokie oceny od niemieckich dziennikarzy. To był jeden z najlepszych występów reprezentanta Polski w tym sezonie.

W starciu z Wolfsburgiem, które rozegrane zostało w ramach 21. kolejki Bundesligi, Piszczek miał udział przy każdej z bramek. Zanotował dwie asysty, a w 49. minucie sam wpisał się na listę strzelców. Niemieckie media zgodnie twierdzą, że Polak zasłużył na miano piłkarza meczu.

Od dziennika "Bild" otrzymał notę 1 w skali od 1 do 6, gdzie 1 oznacza klasę światową, a 6 występ będący nieporozumieniem. Podobnie Piszczka ocenił "Ruhr Nachrichten".

Pod wrażeniem gry obrońcy był też trener Borussii Thomas Tuchel. - Łukasz jest uosobieniem charakteru BVB i tego, co ten klub sobą reprezentuje. W tym momencie jest w wybitnej formie, widać to było już w meczu Ligi Mistrzów z Benfiką - komplementował zawodnika szkoleniowiec dortmundczyków.

Obecny sezon Bundesligi jest najlepszym w karierze Piszczka pod kątem zdobytych bramek. Polak trafił do siatki już pięciokrotnie i jest drugim strzelcem swojego zespołu, ustępując jedynie Aubameyangowi.

Więcej o: