Bundesliga. Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek bohaterami swoich zespołów!

Gol Roberta Lewandowskiego w ostatnich sekundach spotkania w Berlinie, dał Bayernowi jeden punkt w starciu z Herthą. Bramkę w meczu z VfL Wolfsburg zdobył Łukasz Piszczek. Reprezentant Polski dołożył do tego też dwie asysty.

Mecz w Berlinie zaczął się dla Bayernu źle. To gospodarze od początku przeważali, stwarzali groźniejsze sytuacje. W 21. minucie gry Hertha wyszła na prowadzenie. Po podaniu Marvina Plattenhardta gola na 1:0 strzelił Vedad Ibisević.

Bohaterem Bayernu okazał się Lewandowski. Polak na boisku pojawił się dopiero w drugiej połowie, kiedy w 61. minucie zmienił Arturo Vidala. Nasz napastnik punkt mistrzom Niemiec uratował w ostatnich sekundach spotkania. Po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego, z pola karnego strzał oddał Arjen Robben. Do odbitej przez bramkarza Herthy piłki jako pierwszy dopadł Lewandowski, który strzałem z bliska doprowadził do wyrównania.

Jeszcze lepiej w meczu Borussii Dortmund z VfL Wolfsburg wypadł Łukasz Piszczek. Prawy obrońca reprezentacji Polski zaliczył dwie asysty przy samobójczym trafieniu Jeffrey'a Brumy oraz Ousmane Dembele. Sam także wpisał się na listę strzelców. Piszczek w 48. minucie wykorzystał dogranie Matthiasa Gintera.

Po 21 kolejkach Bundesligi w tabeli prowadzi Bayern, który ma osiem punktów więcej od RB Lipsk (jeden mecz mniej) oraz 13 "oczek" więcej od Borussii, która jest trzecia.