Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. "Robert Lewandowski otrzymał gigantyczną ofertę"

Jak poinformował "Super Express" Robert Lewandowski otrzymał gigantyczną ofertę z Chin. Przyjmując ją stałbym się najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie.

"Robert Lewandowski" otrzymał właśnie gigantyczną ofertę z Chin. Z naszych informacji wynika, że jeden z klubów jest gotów zapłacić mu aż 30 milionów euro netto za rok gry! - czytamy w poniedziałkowym "Super Expressie". Gdyby Lewandowski zmienił pracodawcę stałby się najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie.

Nowy kontrakt w Bayernie

Transfer wydaje się jednak nieprawdopodobny. Napastnik reprezentacji Polski w ubiegłym tygodniu podpisał 5-letnią umowę z Bayernem Monachium, w ramach którego 20 milionów euro za sezon. To 384 tysiące euro tygodniowo. To najwyższy kontrakt w całej Bundeslidze.

W umowie Polaka nie ma wpisanej kwoty odstępnego, co oznacza, że klub, który chciałby wykupić Lewandowskiego z Monachium, musiałby zapłacić dokładnie tyle, ile zażąda Bayern.

- Jestem bardzo zadowolony, że negocjacje zakończyły się pozytywnie i zostaję w Bayernie następnych kilka lat. Razem mamy wielkie cele do zrealizowania - powiedział Robert Lewandowskituż po podpisaniu kontraktu. Polak związał się z monachijskim klubem do 2021 roku. Dotychczasowy kontrakt Lewandowskiego wygasał w czerwcu 2019 roku.

Ekspansja Chińczyków

Chińskie kluby coraz częściej zaczynają kusić największe gwiazdy światowego futbolu. To właśnie w lidze chińskiej gra obecnie najlepiej zarabiający piłkarz świata - Ezequiel Lavezzi. Argentyńczyk otrzymuje od Habei China Fortuna 26 mln euro wynagrodzenia rocznie.

Ostatnio światowe media pisały o kosmicznej ofercie dla jego kolegi z reprezentacji. Beniaminek Super League jest gotowy zapłacić Messiemu 500 milionów euro za pięć laty gry. Jak informuje Sky Sports, klub z Azji podjął już pierwsze kroki w kierunku zatrudnienia Argentyńczyka.

Najdroższy piłkarz na świecie nie wierzy, że Lewandowski zarabia jeszcze więcej od niego

Zobacz wideo
Więcej o: