"Kicker" o kryzysie Błaszczykowskiego. Czy Polak dostanie kolejną szansę?

- Kuba musi znów szukać pojedynków jeden na jednego i być nieprzewidywalny. Wiem, że to potrafi, pokazał to na Euro - mówił o Jakubie Błaszczykowskim jego trener z VfL Wolfsburg Valerien Ismael.

- Błaszczykowski wnosi do zespołu ogromne doświadczenie, ale teraz jest bez formy - komentuje były piłkarz Werderu Klaus Allofs.

"Kicker" pisze, że Błaszczykowski przyszedł do Wolfsburga jako nadzieja na coś lepszego, miał dobry początek sezonu, gdy grywał nawet jako prawy obrońca, ale po powrocie na skrzydło już tak dobrze nie jest. Gazeta wylicza, że w ostatnich dziewięciu meczach Błaszczykowski nie zaliczył ani gola, ani niczym szczególnym się nie wyróżnił. Co więcej, pięciokrotnie nie dotrwał do końca spotkania.

- Kuba jest teraz w dołku. Musi powalczyć ze samym sobą. musi znów szukać pojedynków jeden na jednego i być nieprzewidywalny. Wiem, że to potrafi, pokazał to na Euro - mówi z nadzieją trener Ismael.

Drużyna z Wolfsburga w ogóle nie gra w tym sezonie rewelacyjnie. Po 11 kolejkach ma tylko dwa zwycięstwa, trzy remisy i sześć porażek. Dziewięć punktów daje 14. lokatę w tabeli, ledwie dwa punkty więcej niż miejsce barażowe i cztery nad strefą spadkową.

W najbliższą sobotę Wolfsburg zagra z drugim od końca Inglostadt i to ma być szansa zarówno dla drużyny jak i Błaszczykowskiego. O ile trener Ismael znów postawi na Polaka. "Kicker" spekuluje, że w miejsce Błaszczykowskiego może zagrać Vierinha, który zmienił go już w 55. minucie ostatniego meczu z Schalke.

Zobacz wideo

Alternatywne nominacje do nagrody Puskasa [ZOBACZ]

Więcej o: