Bundesliga. Bayern Monachium traci punkty! Borussia Dortmund wygrywa, cztery gole Aubameyanga

Bayern Monachium tylko zremisował 1-1 z Hoffenheim w meczu 10. kolejki niemieckiej Bundesligi. Za to efektowne zwycięstwo zanotowała Borussia Dortmund. Pokonała na wyjeździe HSV aż 5-2.

Bayern niespodziewanie przegrywał już po 16 minutach. Nadiem Amiri wycofał piłkę przed pole karne do Kemera Demirbaya, który pokonał Manuela Neuera. Bawarczycy wyrównali w 34. minucie. Douglas Costa dośrodkował w pole karne, a Steven Zuber pechowo wbił piłkę do własnej bramki. W drugiej połowie, a zwłaszcza w końcówce, Bayern groźnie atakował. W samej końcówce Mats Hummels trafił w słupek, a w doliczonym czasie gry zablokowany został strzał Roberta Lewandowskiego z bliskiej odległości.

Efektownie wygrała Borussia Dortmund - pokonała w Hamburgu tamtejsze HSV aż 5-2! Cztery gole strzelił wracający po zawieszeniu na ostatni mecz LM Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk zaliczył również asystę przy golu Ousmane Dembele.

BVB dzięki zwycięstwu awansowała na 5. miejsce w tabeli (18 pkt). Bayern jest liderem z 24 pkt. Jeśli jednak w niedzielę RB Lipsk pokona FSV Mainz to beniaminek zrówna się liczbą punktów z mistrzem kraju.