Bundesliga. Rummenigge: "Rozmowy ws. nowego kontraktu Lewandowskiego mają się dobrze"

- Sprawy mają się dobrze. Zrobiliśmy dobry grunt pod dalsze negocjacje - tak skomentował sytuację rozmów ws. nowego kontraktu dla Roberta Lewandowskiego prezes Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge.

Obecna umowa Polaka wygasa z końcem czerwca 2019 r., jednak mistrzowie Niemiec są zdecydowani na jej przedłużenie. W ostatnich dniach portal Sport1 poinformował, że obie strony już porozumiały się ws. nowego kontraktu. Tym informacjom za pośrednictwem Twittera zaprzeczył jednak agent Lewandowskiego Maik Barthel.

Do zamieszania wokół umowy polskiego napastnika na łamach Sport Bild odniósł się prezes Bayernu Karl-Heinz Rummenigge. - Sprawy mają się dobrze - powiedział. - Rozmowy toczą się od kilku dni i przygotowaliśmy sobie już dobry grunt pod dalsze negocjacje. Zwykle w takich sytuacjach dalsze wydarzenia toczą się dobrze. Kiedy osiągniemy porozumienie z Lewandowskim, to następnego dnia poinformujemy o tym publicznie. Nie będziemy robili z tego spektaklu.

Kapitan reprezentacji Polski w Bayernie gra od lata 2014 roku. Na Allianz Arena trafił z Borussii Dortmund. W obecnych rozgrywkach Lewandowski strzelił 10 goli w 13 występach we wszystkich rozgrywkach.

Zobacz wideo