Bundesliga. Bayern Monachium ma problem?! Oskarżenia i mocne słowa. "To kompromitacja"

- Nasza postawa w meczu z Eintrachtem to kompromitacja. To nie był Bayern Monachium. Nie mogę zaakceptować takiego podejścia piłkarzy do ważnego meczu - grzmiał Karl-Heinz Rummenigge, prezes zarządu monachijskiego klubu cytowany przez portal tz.de.

Carlo Ancelotti miał fenomenalny początek w Bayernie Monachium. Włoch wygrał osiem pierwszych meczów, a bilans jego zespołu był fenomenalny. 28 strzelonych goli i tylko jeden stracony. Taki wynik robił wrażenie na wszystkich. Sielanka w Monachium skończyła się jednak szybciej niż zakładano. Bayern nie wygrał od trzech spotkań, a niemiecka prasa zarzuca Ancelottiemu, że daje piłkarzom zbyt dużo luzu.

- Niektórzy piłkarze są przekonani, że rywale już przed pierwszym gwizdkiem wywieszą białą flagę. A wystarczy, że przeciwnicy będą walczyć i my już mamy problemy - powiedział wściekły Karl Heinz Rummenigge.

Przeklęty Frankfurt

W ostatniej kolejce Bayern Monachium niemiłosiernie męczył się na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt. Zremisował 2:2, a ostatnią bramkę stracił gdy gospodarze grali w osłabieniu. To przelało czarę goryczy. - Nasza postawa we Frankfurcie to kompromitacja. To nie był Bayern Monachium. Nie mogę zaakceptować takiego podejścia piłkarzy do ważnego meczu - grzmiał prezes.

Lewandowski niewinny

Oskarżenia o brak zaangażowania w najmniejszym stopniu dotyczą Roberta Lewandowskiego. Polak mecz z Eintrachtem zaczął na ławce rezerwowych. Na boisko wszedł dopiero w 67. minucie. W 23 minuty Polak był w stanie zbyt wiele zdziałać i w piątym kolejnym meczu dla Bayernu nie strzelił gola.