Bundesliga. Niemiecki profesor: Bayern Monachium działa nielegalnie i powinien zostać rozwiązany

- Bayern Monachium działa nielegalnie i powinien zostać rozwiązany - twierdzi niemiecki profesor prawa cywilnego, biznesowego i firmowego na uniwersytecie w Osnabrucku Lars Leuschner, prywatnie... kibic Bayernu.

W rozmowie z "Die Zeit" stwierdził, że Bayern i inne kluby Bundesligi takie jak Mainz czy Schalke mają "struktury sprzeczne z prawem" i że nie ma wątpliwości co do tego. - W naszym prawie pojawiły się przepisy, które brane na poważnie sprawiałyby problemy klubom piłkarskim, które nie będą mogły ich rozwiązać - powiedział Leuschner.

Klub piłkarski, które są stowarzyszeniami, by działać zgodnie z prawem powinien generować jedynie przychody niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Dodatkowo powinny wypełniać swoje "ideologiczne przesłanki". Bayern odniósł się do tej sprawy i stwierdził, że żądanie rozwiązania klubu jest "pozbawione podstaw". Jeszcze w tym miesiącu Monachijczycy wydadzą dłuższe, bardziej szczegółowe oświadczenie.

Leuschnerowi nie zależy tak naprawdę na likwidacji Bayernu, a chce pokazać jedynie absurdy niemieckiego prawa. Po nagłośnieniu sprawy przepisy być może zostaną zmienione na jaśniejsze i kluby będą mogły działać zgodnie z prawem.

Ranking najbardziej przepłaconych transferów letniego okienka. Jest jeden Polak!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.