Bundesliga. Miroslav Klose rezerwowym dla Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium?

Bayern Monachium może pozyskać Miroslava Klose, który pełniłby rolę rezerwowego dla Roberta Lewandowskiego - informuje "Abendzeitung" oraz Jamie Macias, dziennikarz BeiN Sports.

Bayernowi w tej chwili w kadrze brakuje jedynie rezerwowego napastnika, który mógłby zastąpić Lewandowskiego, gdyby doznał kontuzji albo miał słabszą formę. W teorii na szpicy mógłby go zastąpić Thomas Mueller, ale to za mało, by rywalizować na trzech frontach. Mogący pełnić rolę fałszywej dziewiątki Mario Goetze powrócił do Borussii Dortmund.

Z tego powodu Bayern ma dwie opcje. Pierwsza z nich to pozyskanie doświadczonego napastnika, takiego jak Miroslav Klose. Niemiec jest obecnie bez klubu po tym, jak nie przedłużył kontraktu z Lazio i odrzucił oferty z USA. W Bayernie grał już od 2007 do 2011 roku. 38-latek strzelił 53 gole w 150 meczach. Kilka lat temu podobną rolę pełnił doświadczony Claudio Pizarro.

Druga opcja zakłada włączenie do pierwszego zespołu 18-letniego Fabiana Benko. Uważany jest za wielki talent, ale to dużo bardziej ryzykowne rozwiązanie. Oficjalnie Carlo Ancelotti twierdzi, że kadra Bayernu jest już zamknięta i nie ma potrzeby pozyskania kolejnego zawodnika.

Zobacz wideo

Dyskwalifikacja za seks z kibicką? Najdziwniejsze kary w sporcie [HISTORIE]

źródło: Okazje.info

Więcej o: