Bundesliga. Rafał Gikiewicz trafi do elity? Doskonały sezon polskiego bramkarza

Rafał Gikiewicz został wybrany najlepszym bramkarzem całego sezonu w drugiej Bundeslidze. Dobrą formę polskiego bramkarza zauważyły kluby z elity. Polakiem zainteresowany jest Werder Brema. Czas na kolejnego Polaka w Bundeslidze.

Rafał Gikiewicz ma za sobą doskonały sezon w drugiej lidze niemieckiej. Bramkarz Eintrachtu Brunszwik w 36 meczach 14 razy zachował czyste konto. Piłkę z siatki wyciągał 39 razy - 36 w lidze i trzy w pucharze Niemiec.

Niemieckie media uznały Gikiewicza najlepszym bramkarzem drugiej Bundesligi. Jego zespół zakończył rozgrywki na ósmym miejscu, a dobra dyspozycja Polaka może zaowocować transferem na najwyższy ligowy poziom w Niemczech. Jeden z serwisów poświęconych Werderowi Brema napisał, że klub, który w ostatniej chwili uratował się przez spadkiem jest zainteresowany sprowadzeniem byłego gracza Śląska Wrocław.

Podstawowym bramkarzem w Bremie jest Felix Wiedwald. 26-latek w tym sezonie wpuścił aż 71 goli - w 39 meczach. Czyste konto zachował tylko w czterech i Werder z całą pewnością będzie chciał wzmocnić konkurencję w bramce.

Czy wszyscy kadrowicze Nawałki są w formie? Sprawdzamy!

Zobacz wideo
Czy Rafał Gikiewicz poradziłby sobie w Bundeslidze?
Więcej o: