Bundesliga. Portal Goal.com wybiera najlepszego piłkarza Bayernu. Lewandowski wśród nominowanej trójki!

Portal Goal.com urządził głosowanie na najlepszego zawodnika Bayernu Monachium. Wśród wyróżnionej trójki piłkarzy są: Robert Lewandowski, Arturo Vidal i Thomas Mueller. Głosowanie wciąż trwa

Przed nami zostało ostatnich kilka meczów sezonu, a Bayern Monachium wciąż ma szanse na zdobycie potrójnej korony. W lidze Bawarczycy mają przewagę nad drugą Borussią Dortmund w wysokości 7 punktów, a do końca rozgrywek pozostały zaledwie cztery kolejki. W Lidze Mistrzów przed podopiecznymi Guardioli półfinałowy dwumecz z Atletico Madryt, natomiast w Pucharze Niemiec został do rozegranie tylko finał z BVB.

"FC Hollywood" słynie z szerokiej ławki i wielu gwiazd, ale bez wątpienia kluczowymi zawodnikami Bawarczyków są: Thomas Mueller i Robert Lewandowski. Portal Goal.com twierdzi, że trzecim najsliniejszym ogniwem zespołu był także Arturo Vidal.

- "Polak pobił swój strzelecki rekord i zdobył 27 goli w 29 spotkaniach, a 38 we wszystkich rozgrywkach. Lewandowski zaliczył niesamowity występ z Wolfsburgiem, kiedy w przeciągu dziewięciu minut zdobył 5 goli. Napastnik strzelał także wiele bardzo istotnych bramek, jak te ligowe z Borussią, albo przeciwko Juventusowi w Lidze Mistrzów. Lewandowski jest perfekcyjny dla Bayernu. Jego umiejętności techniczne przerastają obowiązki wysuniętego napastnika. Oprócz strzeleckiego instynktu, Polak zachwyca swoją kontrolą piłki i umiejętnościami w rozegraniu." - czytamy na stronie.

Goal.com napisał także o Muellerze i Vidalu. Niemiec jest chwalony za swój niekonwencjonalny styl gry i skuteczność (zdobył 19 bramek), które sprawiają , że nie jest niezbędny dla Bayernu. O Chilijczyku napisane jest, że stał się kluczowym zawodnikiem dopiero w trakcie sezonu. A jego występy w kluczowych meczach były po postu świetne.

Zobacz wideo
Czy Lewandowski wygra w głosowaniu?
Więcej o: