Puchar Niemiec. Słabe oceny Lewandowskiego. "Niewidoczny, nie dostawał podań"

Robert Lewandowski został słabo oceniony za swój występ w półfinale Pucharu Niemiec. Cały Bayern Monachium zagrał przeciętnie w wygranym 2-0 meczu z Werderem Brema.

Suddeutsche Zeitung: Właśnie wyszedł z najkrótszego kryzysu strzeleckiego w historii kryzysów strzeleckich. Dużo walczył z Jannikiem Vestergaardem, tak jak w Borussii Dortmund zagrywano w jego kierunku dłuższe piłki i robił innym miejsce. Niewidoczny.

Der Spiegel: Dwoma golami z Schalke w sobotę (3-0) przerwał serię 390 minut bez gola. Z Werderem miał problemy, ale też brakowało mu szczęścia, nie dostawał podań.

Monachijskik TZ: Nota 4 (skala 1-6, im niższa tym lepsza). Przed przerwą niewidoczny, życie uprzykrzył mu zwłaszcza Vestergaard. Niemal strzelił gola, ale podanie Muellera było nieco za lekkie.

Lewandowski nieco wyżej został oceniony przez Abendzeitung (3). Od portalu Bayern Central Polak dostał dwie gwiazdki na pięć możliwych; również podkreślono fakt, że zabrakło mu okazji, przede wszystkim brakowało wrzutek w pole karne, przez co "Lewandowski nie mógł strzelić gola w najbardziej typowy dla siebie sposób".

W finale Pucharu Niemiec Bayern zmierzy się ze zwycięzcą drugiego środowego półfinału Hertha Berlin - Borussia Dortmund. Finał w sobotę 21 maja w Berlinie.