Bundesliga. Lewandowski: To nie był ciekawy mecz. Myśleliśmy o Benfice

- To nie był ciekawy mecz dla widzów. Mieliśmy w głowach najbliższy mecz w Lidze Mistrzów - powiedział Robert Lewandowski po zwycięstwie Bayernu Monachium z Eintrachtem Frankfurt (1-0).

- Przeciwko Eintrachtowi wydawał się dziwnie zmęczony, nigdy nie był tak daleki od strzelenia gola w Bundeslidze - napisał o występie Lewandowskiego "Suddeutsche Zeitung" podkreślając jego starcie z Davidem Abrahamem w 41. minucie. Obaj zawodnicy dostali po żółtej kartce. - W złości zamarkował rzut piłką w stronę rywala.

Od monachijskiego "Abendzeitunga" Polak dostał jedną ze swoich najniższych not w tym sezonie: 4 (skala 1-6, im niższa tym lepsza). - Z trudem walczył z Zambrano. Zszedł z boiska w 71. minucie bez gola.

- To nie był ciekawy mecz dla widzów, ale te trzy punkty są ważne. Z pewnością mieliśmy wtorkowy mecz Ligi Mistrzów z Benfiką w naszych głowach. Musimy wtedy zagrać dużo, dużo lepiej - stwierdził Lewandowski.

Pep Guardiola zauważył jednak kilka pozytywów. - Zaczęliśmy dobrze i mieliśmy sporo dobrych akcji, nie tylko piękny gol Francka Ribery'ego. Gdybyśmy strzelili drugiego gola byłoby łatwiej. Teraz skupiamy się na Benfice. Mam nadzieję, że zaprezentujemy się wtedy najlepiej jak umiemy.

Grosicki jednym z najlepszych rezerwowych w Europie. Dołączy do panteonu wybitnych jokerów w historii futbolu? Oto oni! [WIDEO]

Więcej o: