Bundesliga. "AS": Lewandowski chce podwyżki. 18 mln euro rocznie!

Robert Lewandowski i jego agent Cezary Kucharski mają niedługo usiąść do rozmów na temat przedłużenia kontraktu z Bayernem Monachium. Polak chciałby zarabiać 18 mln euro, bo tyle oferuje mu Real Madryt - twierdzi "AS".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasObecnie Lewandowski zarabia 10 mln, więc byłaby to dla niego niemal dwukrotna podwyżka. Gdyby w Realu polski napastnik zarabiał 18 mln euro byłby trzecim najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie - po Cristiano Ronaldo i Lionelu Messim.

Według hiszpańskiego dziennika Kucharski chciał podjąć negocjacje z Bayernem w sprawie nowej umowy już w listopadzie, ale klub był wtedy niechętny takiemu rozwiązaniu. Władze zmieniły zdanie dopiero po usłyszeniu o poważnym zainteresowaniu Realu Madryt. I rozmowy mają nastąpić "w najbliższym czasie" według źródła będącego blisko negocjacji.

To nie oznacza oczywiście, że Real przestanie walczyć o Polaka. "Królewscy" najpierw muszą się jednak uporać z zakazem transferowym; został on chwilowo zawieszony, ale to nie oznacza, że Real będzie mógł przeprowadzać latem transfery. Zależy to od tego, kiedy FIFA rozpatrzy apelację.

"AS" wspomina również o trzeciej możliwości: jest nią angielska Premier League. Po sezonie trenerem Manchesteru City zostanie Pep Guardiola, z którym Lewandowski pracuje teraz w Monachium. Hiszpański dziennik pisze, że Lewandowski najchętniej zagrałby w Realu, ale ze względu na brak klauzuli i obowiązujący do 2019 roku kontrakt wszystko zależy od Bayernu.

Obserwuj @sportpl

Zobacz wideo

Jest się z czego cieszyć? 6. fatalnych kontuzji podczas celebrowania gola [WIDEO]

Czy Lewandowski powinien odejść do Realu?
Więcej o: