"Bild" zadaje Guardioli pięć pytań. "Zabierze nam pan Lewandowskiego?"

Niemiecki dziennik "Bild" obawia się, że w ślad za Pepem Guardiola do Manchesteru City mogę przejść Robert Lewandowski i David Alaba.

Guardiola będzie trenerem Bayernu tylko do końca sezonu. Potem przejdzie do Manchesteru, gdzie zarobi 75 milionów euro przez trzy sezony pracy. W Monachium zastąpi go Carlo Ancelotti.

"Panie Guardiola, mamy do pana pięć pytań" - piszą dziennikarze "Bilda" Kai Psotta i David Verhoff. O co pytają?

1. Ile czasu poświęca pan City?". Do 30 czerwca Guardiolę obowiązuje kontrakt z Bayernem, gdzie oczekują od niego potrójnej korony: wygrania mistrzostwa, Pucharu Niemiec i Ligi Mistrzów. W tym samym czasie musi planować skład w nowym klubie. "Bild" widzi tu konflikt interesów.

2. Czy pilotował pan transfer De Bruyne?

Kevin de Bruyne trafił z Wolfsburga do Manchesteru City, choć jego agent wcześniej deklarował porozumienie z Bayernem. Teraz dziennikarze przypominają, że Guardiola rozmawiał z władzami City już w 2012 roku i zastanawiają się, czy celowo nie zablokował transferu Belga do Monachium.

3. Zabierze nam pan latem Lewandowskiego?

Powołując się na "The Sun", "Bild" pisze o zainteresowaniu City Lewandowskim i Alabą. Angielski klub może przeznaczyć na transfer Polaka nawet 100 milionów euro.

4. Czy jest pan trzy razy lepszy od Kloppa?

To przytyk dotyczący wysokich zarobków Hiszpana. 25 milionów euro za sezon to prawie trzykrotnie więcej niż 9 milionów, które Klopp dostaje w Liverpoolu.

5. Czy pana odejście z Manchesteru City jest już ustalone?

Dziennikarze przypominają plotki, że Guardiola w 2020 roku ma zostać selekcjonerem Kataru, by przygotować reprezentację tego kraju na MŚ 2022 które mają odbyć się w tym kraju. Czy to oznacza, że już przed przyjściem do Manchesteru Hiszpan wie, kiedy stamtąd odejdzie?

O Pepie Guardioli przeczytasz w książkach >>

Lewandowski w formie. Ronaldo katem Espanyolu, a Kuciak robi kółeczka na pożegnanie [MEMY WEEKENDU]

Zobacz wideo
Czy liga angielska to dla Lewandowskiego dobre miejsce?
Więcej o: