Bundesliga. Były trener Bayernu krytykuje Guardiolę. "Skupił się na taktyce, a zapomniał o relacjach z ludźmi"

Były trener Bayernu Monachium Ottmar Hitzfeld skrytykował obecnego szkoleniowca tego klubu Josepa Guardiolę. Zdaniem Hitzfelda Hiszpan ma kiepski kontakt z piłkarzami i sam jest temu winien.

To tajemnica poliszynela, że Guardiola nie czuję się już dobrze w Bayernie. Według nieoficjalnych informacji latem odejdzie do Manchesteru City. Hiszpański szkoleniowiec w Monachium nie miał ostatniego słowa w sprawie transferów i popadł w konflikt ze sztabem medycznym, w tym ze światowej sławy lekarzem sportowym Hansem Wilhelmem Muellerem-Wohlfahrtem, który w kwietniu zdecydował się odejść z Bayernu. Zdaniem byłego trenera Bayernu Ottmara Hitzfelda również z zawodnikami Guardiola nie ma najlepszego kontaktu.

- Guardiola koncentruje się tylko na taktyce, a nie zwraca uwagi na relacje interpersonalne z piłkarzami. Nie znalazł z nimi wspólnego języka, izoluje się - powiedział Hitzfeld w rozmowie z dziennikiem "Blick".

Zdaniem Hitzfelda Bayern jest bardzo rozczarowany decyzją Guardioli. Włodarze klubu widzieli w nim trenera na lata, bo piłkarzy łatwiej znaleźć niż dobrego trenera.

Zobacz wideo

Najlepsi piłkarze ekstraklasy - jesień 2015 [RANKING ILUSTROWANY]

Najlepsi piłkarze ekstraklasy - jesień 2015 [RANKING ILUSTROWANY]

Więcej o: