Bundesliga. Guardiola przeprasza Bayern i szuka nowych wyzwań

Josep Guardiola potrzebuje nowych wyzwań i dlatego zdecydował się opuścić bawarski klub. Przyznał Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu Monachium. - Niemal przepraszał mnie za swoją decyzję - powiedział niemieckiej prasie.

Hiszpański szkoleniowiec poprowadzi Bayern tylko do końca sezonu, a jego następcą zostanie Carlo Ancelotti - poinformowały w niedzielę władze niemieckiego klubu. Była to decyzja Guardioli, którą przekazał podczas klubowej wigilii.

- Niemal przepraszał mnie za swoją decyzję. Nie powiedział mi dokąd się wybiera po sezonie, ale mam pewne podejrzenia. Nie chcę jednak ich zdradzać. Zostawiam to samemu zainteresowanemu albo jego nowemu pracodawcy - powiedział "Bildowi" Rummenigge.

O tym, że Hiszpan nie przedłuży wygasającej w czerwcu umowy z Bayernem, niemiecka prasa pisała od kilku miesięcy. Były trener Barcelony podczas pracy w Monachium popadł w konflikt ze sztabem medycznym zespołu oraz narzekał, że nie może jednogłośnie decydować o transferach.

Niewykluczone, że Guardiola trafi do Premier League. W grę w chodzą tylko kluby z dużymi ambicjami, które dysponują wielkimi pieniędzmi i mogą sprowadzić najlepszych piłkarzy świata. Guardiola łączony jest przede wszystkim z Manchesterem City i według angielskiej prasa, to właśnie tam w przyszłym sezonie zobaczymy Hiszpana.

Ale gol "lambretą"! A Figo strzela po podaniu Beckhama [STADIONY Z CZUBA]

Czy Pep Guardiola trafi do Premier League?
Więcej o: