Bundesliga. Bardzo dobre noty Roberta Lewandowskiego po meczu Bayernu z VfB Stuttgart

Polski napastnik otrzymał wysokie oceny za sobotni mecz z VfB Stuttgart. Niemieckie media wybrały go jednym z najlepszych zawodników na boisku. ?Lewy? strzelił jednego z goli, a Bayern pokonał gości aż 4:0.

"Bild" oraz lokalne serwisy "TZ" oraz "Abendzeitung Muenchen" przyznały mu odpowiednio noty: "1", "2" i "2" (w skali, w której "1" oznacza najlepiej, a 6 - najgorzej). Międzynarodowy serwis "Goal.com" ocenił Polaka na 3,5 (w skali 1-5).

"Skutecznie wykończył doskonałe podanie od Muellera i zdobył 14 bramkę w Bundeslidze. Ostatnio tak dobrze wiodło się Manniemu Burgsmuellerowi w sezonie 1980/81. Prócz tego był ruchliwy, grał pomysłowo, dobrze panował nad piłką" - uzasadnił swoją ocenę "AZ". Z kolei "Goal.com" napisał: "Perfekcyjnie wyszedł na pozycję, strzelając gola na 3:0 dla Bayernu. Był ciągłym utrapieniem w polu karnym, nie zdobył więcej bramek tylko dzięki niesamowitym paradom Tytonia".

Internetowy serwis poświęcony mistrzom Niemiec "Bayern Central" wręczył Lewandowskiemu "5", czyli "doskonale". "W pierwszej połowie starał się być zbyt perfekcyjne w polu karnym Suttgartu, ale w drugiej połowie się poprawił. Jego wykończenie przy golu w stylu karate oglądało się bardzo przyjemnie. Dużo walczył o piłkę, wypracowując czwartego gola".

Lewandowski otrzymał wysokie noty, ale kilku graczy z Bayernu otrzymało jeszcze wyższe, m.in. Thomas Mueller i Douglas Costa, których "Bild" ocenił na "1", czyli "klasę światową". Nieco poniżej oczekiwań, mimo strzelonego gola, wypadł Arjen Robben. Dziennikarze "Abendzeitung Muenchen" napisali o Holendrze: "Czasami był zbyt uparty i samolubny, narzekał na niego Lewandowski".

Sam Lewandowski jest wart 70 mln euro. A cała drużyna Adama Nawałki? Sprawdź!

Więcej o: