Media: Pep Guardiola opuści Bayern Monachium. Następca już znany

Zdaniem włoskiej prasy w następnym sezonie Bawarczyków obejmie Carlo Ancelotti.

Chociaż nie było jeszcze oficjalnego komunikatu ze strony władz Bayernu Monachium, to media są praktycznie pewne, że Hiszpan odejdzie. Jego miejsce ma zająć Carlo Ancelotti.

O ile Guardiola w swoich dwóch pierwszych sezonach zdobył dwukrotnie mistrzostwo Niemiec, o tyle postawa Bawarczyków w Lidze Mistrzów pozostawiała wiele do życzenia. Presja ze strony kibiców i zarządu klubu jest ogromna, osiągnięcie półfinałów rozgrywek nie wystarcza. "FC Hollywood" miało zwyciężyć w tych rozgrywkach. Media twierdzą, że to właśnie dlatego obecny sezon ma być decydującym w przygodzie Hiszpana z niemieckim klubem. Kontrakt Guardioli wygasa w czerwcu. Brytyjskie media są zgodne - trener jest już dogadany z Manchesterem City, do którego przejdzie latem przyszłego roku. Działacze Bayernu Monachium słyną ze wspaniałej organizacji, dlatego włoska prasa sugeruje, że Karl-Heinz Rummenigge, dyrektor generalny, już się porozumiał z Carlo Ancelottim w sprawie zawarcia dwuletniej umowy.

Włoch został zwolniony z Realu Madryt w czerwcu tego roku i od tej pory pozostaje bez pracy. Początkowo sugerowano, że następcą Guardioli zostanie Juergen Klopp, ale kilka dni temu Niemiec został zatrudniony przez Liverpool.

Niesamowity solowy rajd w Anglii, student w USA "małpuje" Thierry'ego Henry'ego [STADIONY Z CZUBA]

Więcej o: