Bundesliga. Media: "Bayern i Lewandowski odstrzelili Borussię". Tytuł rozstrzygnięty?

Zachwytom nad grą Roberta Lewandowskiego i Bayernu Monachium po wygranej aż 5:1 z Borussią Dortmund w niemieckich mediach nie ma końca. "Mistrzem Niemiec może być tylko Bayern" - czytamy w prasie.

Lewandowski strzelił dwa z pięciu goli Bayernu, dlatego niedziwne, że w pomeczowych ocenach Polaka dominują "1", co w niemieckiej skali oznacza wynik najlepszy. Z trendu wyłamuje się tylko serwis Sport1.de, który napastnikowi Bayernu przyznał notę "1,5", zarzucając niewyraźną pierwszą połowę. Inne serwisy niedociągnięć w grze Lewandowskiego nie wyciągają, zachwycają się skutecznością strzelca z Polski.

"Tym razem strzelił dwa gole przeciwko swojej byłej drużynie. Obie bramki to był pokaz jego ekstraklasy" - podsumowuje "Focus". "Dwie bramki w 12 minut, dziewięć goli w trzech ostatnich meczach Bundesligi - dokonał tego jako pierwszy w historii!" - odnotowuje "Bild". "Przy 4:1 był tam, gdzie napastnik być musi" - pisał serwis ran.de.

Polak po ośmiu meczach ma 12 goli i jest liderem klasyfikacji strzelców. Niemcy już zastanawiają się, czy Lewandowski pobije rekord 40. goli strzelonych w sezonie, który w latach 60. ustanowił Gerd Mueller. - Czy to mój cel? Jest jeszcze za wcześnie, by o tym w ogóle myśleć. Nie jest ważne dla mnie to, ile bramek strzelam. Liczy się to, byśmy wygrywali - powiedział Lewandowski po meczu.

Niemieckie media nie tylko zachwycają się Lewandowskim, ale i podkreślają współpracę polskiego napastnika z Thomasem Muellerem. W niedzielę obaj strzelili po dwa gole. "Najpierw zimnokrwisty Mueller, potem konsekwentny Lewandowski" - tak relację z meczu tytułuje "Kicker". Monachijski "Abendzeitung" o relację z Muellerem zapytał Polaka. - Myślę, że obaj się napędzamy - powiedział Lewandowski.

Po wysokim zwycięstwie Bayernu nad Borussią (5:1) w niemieckiej prasie przeważają zachwyty nad grą monachijczyków. "Bayern i Lewandowski odstrzelili Borussię" - pisze serwis lokalkompass.de i pyta, czy sprawa mistrzowskiego tytułu jest już rozstrzygnięta. Dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" wątpliwości nie ma - "Mistrzem Niemiec może być tylko Bayern". Ale trener Pep Guardiola szybko tonuje nastroje. - W październiku nikt mistrzem zostać nie może - powiedział.

"Oho, Lewandowski mu się włączył!". Memy po pięciu golach Sergio Aguero

Czy uważasz, że Lewandowski znajdzie się w finałowej trójce Złotej Piłki?
Więcej o: