Wolfsburg z Superpucharem Niemiec! Przeciętny Lewandowski

VFL Wolfsburg sięgnął po Superpuchar Niemiec. Zdobywca pucharu kraju i wicemistrz pokonał po rzutach karnych Bayern Monachium 5:4 (po 90 minutach było 1:1). Przeciętny występ ma za sobą Robert Lewandowski.

Obserwuj @sportpl

Polak został zmieniony w 72. minucie. W tym czasie oddał tylko jeden celny strzał na bramkę rywali. Bayern bardzo dobrze rozpoczął spotkanie. Aktywny był debiutujący Douglas Costa, a Jerome Boateng trafił w poprzeczkę. Po kwadransie mecz się nieco wyrównał, również Wolfsburg zaczął stwarzać groźne sytuacje; bliski strzelenia samobója był Medhi Benatia.

Lewandowski rozegrał ładną akcję w 26. minucie; minął Naldo i podał piłkę Douglasowi. Brazylijczyk mógł strzelać, lecz starał się odegrać futbolówkę do Polaka. Gdyby dotarła do niego, "Lewy" miałby przed sobą jedynie pustą bramkę. Podanie przecięła jednak obrona Wolfsburga. Kapitalną okazję tuż przed przerwą zmarnował Kevin De Bruyne. Przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Manuelem Neuerem i miał przed sobą pustą bramkę, lecz nie trafił do niej.

Bayern dobrze zaczął drugą połowę. Douglas minął na skrzydle Vieirinhę i dośrodkował piłkę w pole karne. Chciał ją uderzyć Lewandowski, lecz jako pierwszy dopadł do niej lepiej ustawiony Arjen Robben i wpakował ją do bramki.

Kilka minut później Bas Dost miał okazję sam na sam z Neuerem, lecz ją zmarnował. Lewandowski zszedł w 72. minucie zmieniony przez Rafinhę. Chwilę później na boisko wszedł debiutujący Arturo Vidal, który w tym czasie dostał już żółtą kartkę i mógł co najmniej jeszcze jedną. Zdenerwowany na sędziów był Dieter Hecking, trener Wolfsburga, który miał powiedzieć czwartemu arbitrowi: "jeżeli chcecie dać puchar Bayernowi, zróbcie to teraz".

Gdy wydawało się, że Bayern wygra ten mecz, na minutę przed końcem dośrodkowanie rozgrywającego świetny mecz Kevina De Bruyne'a - najlepszego piłkarza Bundesligi w poprzednim sezonie - wykończył Nicklas Bendtner. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych. Jako jedyny pomylił się w niej Xabi Alonso, którego strzał w świetnym stylu obronił Koen Casteels.

Belg wyczuwał intencje piłkarzy Bayernu aż w czterech na pięć przypadków. Żadnej jedenastki nie obronił Manuel Neuer. Tym samym Bayern przegrał trzeci Superpuchar Niemiec z rzędu; w dwóch poprzednich edycjach przegrywał z Borussią Dortmund.

Jak wyglądałyby gwiazdy Barcy i Realu w latach 50-tych? Świetne grafiki!