Bundesliga. Aubameyang przedłużył kontrakt z Borussią

26-letni reprezentant Gabonu przedłużył kontrakt z zespołem z Dortmundu do 30 czerwca 2020 roku.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że kolejne lata swojej kariery spędzę w Dortmundzie. Czuję się wyśmienicie w tym klubie. Bardzo dobrze dogaduję się z kolegami z drużyny, miasto również mi się podoba. Dortmund stał się moim drugim domem. Jestem bardzo związany z klubem i póki co nie chcę się stąd ruszać" - mówił oficjalnej stronie BVB Aubameyang.

Gabończyk był ostatnio łączony z klubami z Premier League. Zainteresowany jego pozyskaniem był m.in. Arsenal Londyn.

W ostatnim sezonie 26-letni napastnik bądź skrzydłowy był najlepszym zawodnikiem zespołu prowadzonego wówczas przez Jurgena Kloppa. W 46 meczach strzelił 25 goli, i to głównie on przyczynił się do utrzymania BVB w Bundeslidze.

Radości z przedłużenia umowy nie krył również prezes Borussii Michael Zorc. -"Pierre niesamowicie się rozwinął. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się podpisać z nim nowy, długoterminowy kontrakt".

Zawodnik z Afryki jest również podstawowym piłkarzem u nowego trenera zespołu z Dortmundu Thomasa Tuchela. W czwartek Gabończyk rozegrał pełne 90 minut w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy, w którym Borussia na wyjeździe pokonała austriacki Wolfsberger 1:0.

Zobacz wideo
Więcej o: