Bundesliga. Stuttgart kupuje bramkarza z BVB. Konkurent dla Tytonia

Według ?Kickera? do VfB Stuttgart - nowego klub Przemysława Tytonia - w letnim okienku transferowym dołączy kolejny bramkarz. Rywalem polskiego bramkarza w Stuttgarcie o bluzę z numerem 1 ma być bramkarz Borussii Dortmund Mitchell Langerak.

- Nikt nie może przewidzieć, co się wydarzy - mówił niedawno niespełna 27-letni Langerak, pytany o to, kto będzie pierwszym bramkarzem BVB w sezonie 2015/2016.

Pod koniec ubiegłego sezonu australijski bramkarz był pierwszym wyborem Jurgena Kloppa i wydawało się, że to on będzie pierwszym bramkarzem Borussii w nowym sezonie. Thomas Tuchel sprowadził jednak do Dortmundu Romana Burkiego z Freiburga, a Roman Weidenfeller stwierdził, że nie zamierza zmieniać barw klubowych.

Dlatego zdaniem "Kickera" i dziennika "Ruhr Nachrichten" niepewny swojej pozycji w Borussii Langerak jest bardzo bliski przenosin do Stuttgartu. Rywalem australijskiego bramkarza w Stuttgarcie o bluzę z numerem 1 będzie Przemysław Tytoń, który podpisał z niemieckim klubem dwuletni kontrakt. Polak poprzedni sezon spędził w hiszpańskim Elche na wypożyczeniu z PSV Eindhoven.

Pobierz najnowszą wtyczkę Gazeta.pl. Śledzenie najnowszych informacji jeszcze nigdy nie było takie proste.

Więcej o: