Bundesliga. Hitzfeld: Klopp może zastąpić Guardiolę w Bayernie

Ottmar Hitzfeld po sześciu latach spędzonych w Borussii Dortmund w 1997 roku został trenerem Bayernu Monachium. Legendarny szkoleniowiec uważa, że jego śladem może pójść Jürgen Klopp. - Nie widzę nic złego w tym, żeby Klopp prowadził Bayern - powiedział 66-letni trener.

Jürgen Klopp o swoim odejściu z Borussii Dortmund poinformował w środę na specjalnej konferencji prasowej (więcej przeczytasz tutaj: Klopp odchodzi z Borussi ). Taka informacja od razu rozpoczęła wielkie spekulacje na temat, kto zostanie nowym pracodawcą niemieckiego trenera.

Głos w sprawie zajął nawet Ottmar Hitzfeld. Zdaniem legendarnego szkoleniowca Bayernu Monachium Jürgen Klopp może pójść jego drogą i po odejściu z Borussii objąć stery mistrza Niemiec. - Guardiola wciąż ma ważny kontrakt z klubem, ale po zakończeniu sezonu może udać się na przerwę, tak jak zrobił to w Barcelonie. Może to zrobić, nawet jeśli zdobędzie potrójną koronę. Taki splot zdarzeń mógłby połączyć Bayern i Kloppa - powiedział Hitzfeld.

- Nie widzę nic złego w tym, żeby Klopp prowadził Bayern. Wszyscy trenerzy to najemnicy. Jeżeli w Bayernie będą otwarte drzwi, to powinien być jedną z możliwości. Myślę, że mógłby z Bayernem odnieść wspaniały sukces - dodał.

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o: