Bundesliga. Alaba kontuzjowany, może nie zagrać nawet przez dwa miesiące

Wskutek kontuzji odniesionej w trakcie meczu z Bośnią i Hercegowiną David Alaba może nie zagrać nawet przez dwa miesiące - twierdzi lekarz reprezentacji Austrii. To wstępna diagnoza. Byłoby to poważne osłabienie dla Bayernu Monachium.

Alaba doznał urazu kolana. Od razu po meczu miał udać się do Monachium, gdzie ma przejść jeszcze rezonans magnetyczny. To on powinien dać ostateczną odpowiedź na pytanie, ile będzie trwała jego przerwa - obecnie mówi się o 6-8 tygodniach. - Bardzo, bardzo boli mnie kolano i ledwo mogę chodzić. Nie wiem, co się dzieje - powiedział Austriak jeszcze przed opuszczeniem stadionu.

Kontuzji Alaba doznał tuż przed przerwą. W trakcie walki o piłkę upadł na niego Avdija Vrsajević. Co ważne, to nie jest to samo kolano, które Alaba uszkodził w listopadzie zeszłego roku. Musiał wtedy pauzować przez prawie trzy miesiące.

 

Gdyby Alaba rzeczywiście pauzował dwa miesiące, w teorii byłby to dla niego koniec sezonu. Do gry wróciłby dopiero pod koniec maja lub na początku czerwca, podczas gdy ostatni mecz w Bundeslidze Bayern rozegra 23 maja. Finał Pucharu Niemiec odbędzie się tydzień później. Za to finał Ligi Mistrzów odbędzie się 6 czerwca - Alaba ma minimalne szanse, by wystąpić w tym meczu, ale najpierw Bayern musi przejść ćwierćfinał oraz półfinał bez jego pomocy.

Chińskie szkoły budują piłkarską potęgę [ZDJĘCIA]

źródło: Okazje.info

Więcej o: